• (+90) 224 241 60 06
  • info@serenmuhendislik.com.tr
  • Alaaddinbey Mah. Ayfatma Cad.

Uzaktan Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar için uzaktan eğitimle "Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.

► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi başvuruları 14 Nisan -  24 Nisan 2017  tarihleri arasında kabul edilecektir.

► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi için başvurular ve eğitim internet üzerinden yapılacaktır.

► Bu eğitime 2010-2011 tarihlerinde ve 31.08.2012 tarihine kadar Çevre Görevlisi Belgesi almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. (Yani 31.08.2017 tarihine kadar belge süresi dolacak olanlar başvuru yapabilecektir.)

► 31.08.2017 tarihine kadar belge süresi dolacak olanalar başvuru yapabilecektir.

► Online Uzaktan Eğitim portalına, Sistemde kayıtlı olan T.C. kimlik numaralı Çevre Görevlileri giriş yapabilecektir. Belirtilen tarihler dışında Çevre Görevlisi Belgesi almış olanlar başvuru yapamayacaktır.

► Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.

► Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.

► Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

► Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.

► "Çevre Görevlisi Vize Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, Adaylar Eğitim Ücretini, bulundukları illerdeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinin Döner Sermaye (Muhasebe) bölümünden alacakları referans numarası  ile  Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır.

Yatırılan ücrete ilişkin alınacak  dekont, http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden başvuru yapılırken  sisteme yüklenecektir.

Not: Eğitim ücretlerini yatırmak için gerekli referans numaraları Çevre Şehircilik İl Müdürlüklerinden şahsen veya telefonla alınabilmektedir.

Eğitim ücreti doğrudan banka şubesinden yatırılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Havale ile ücret yatırılamayacaktır).

► Eğitime Başvurular http://uzaktanegitimcsb.gov.tr adresinden eğitim ücreti yatırıldığına dair dekont sisteme yüklenerek yapılacaktır.

► Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.

► Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, vize başvurusu yapmak için Bakanlığımız izin lisans (http://izinlisans.cevre.gov.tr) yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş sağlayarak "Vize İşlemleri Nedeniyle Belge Yenileme” başvurusunu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.

Not: Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, Vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için izin lisans yazılım sitemi üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir.

İletişim için;

Ad-SoyadTelefonE-Posta Adresi
Pelin BAŞARISOY0(312) 410 19 85pelin.basarisoy@csb.gov.tr
Mustafa YILDIRIM0(312) 410 19 54mustafa.yildirimm@csb.gov.tr
Aylin ÖZMAN0(312) 410 18 37aylin.ozman@csb.gov.tr
Ali ÇEVİK0(312) 410 19 95ali.cevik@csb.gov.tr
Hakan YEŞİL0(312) 410 19 73hakan.yesil@csb.gov.tr
Şaban TAMDEMİR0(312) 410 18 64saban.tamdemir@csb.gov.tr

kaynak : https://www.csb.gov.tr
Uzaktan Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi - Seren Mühendislik
hava, su, toprak gibi doğal kaynakların en iyi biçimde kullanılması, bunların kirlenmesine neden olan etkenlerin kaynaklarında kontrolü ve yok edilmesi, kirlenmenin yol açtığı estetik ve ekonomik kayıpların önlenerek insan sağlığına ve refahına uygun çevre koşullarının yaratılması olan, Türkiye’nin önde gelen firmalarından.
uzaktan-cevre-gorevlisi-vize-yenileme-egitimi-